tag:

اجرای سرود ۱۰۰۰ نفری بچه های مسجد ویژه دهه فجر در بوشهر/ انعقاد تفاهم نامه جهاد و حماسه در سنگر مسجد

خبرگزاری شبستان: رئیس کمیته مساجد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۱ هزار نفری بچه های مسجد همزمان با سراسر کشور در بوشهر سرود انقلابی را (۱۲ بهمن) اجرا می کنند

 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، علیرضا پولاد، رئیس کمیته مساجد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر، امروز (۳ دی) در دیدار با سردار غلامعلی کفاش، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس که در مجتمع فرهنگی «عمارت هفته» برگزار شد، با اشاره به تبیین منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد پرداخت و عنوان کرد: نقش محوری کانون های فرهنگی و هنری با توجه به مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد کانون های فرهنگی هنری را از قوانین مطرح در قانون اساسی است که وظیفه اصلی آن جلوگیری از تهاجم فرهنگی در برابر انحراف و ابتذال است.

 

 

 

رئیس کمیته مساجد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر در ادامه افزود: با اتکا به ذات اقدس الهی و با استعانت از درگاه ربوبی و با تلاش همه خدمتگذاران به مسجد قریب به 400 کانون فرهنگی هنری با دارا بودن بیش از 22 هزار نفر عضو در سامانه بچه های مسجد عهده دار و پیشگام در اجرای برنامه های مناسباتی و امورات فرهنگی هنری در مساجد محلات شهری و روستایی می باشند.

 

 

 

اجرای سرود 1000 نفری بچه های مسجد ویژه دهه فجر در بوشهر

 

وی به کانون های فرهنگی هنری مساجد در مباحث تخصصی «مصلایی، دیجیتال، اذان و نماز، قرآن، ایثار و شهادت، همایش ها و مراسمات، آموزش و پژوهش اشاره کرد و گفت: امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود 1 هزار نفری بچه های مسجد همزمان با سراسر کشور در بوشهر سرود انقلابی را (12 بهمن) اجرا می کنند.

 

 

 

پولاد با اعلام این خبر که برنامه «40 چراغ، 40 مسجد» را در سراسر کانون های فرهنگی هنری مساجد از (9 دی) سالجاری تا روز سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اجرا خواهد شد، افزود: همزمان 40 طرح پیوندی کانون های فرهنگی هنری مساجد با سایر ادارات و سازمانها را از برنامه های در دست اقدام این دبیرخانه در ایام الله «بصیرت و دهه فجر» است.

 

 

 

دانشنامه دفاع مقدس پاسداری از انقلاب اسلامی است

 

سردار غلامعلی کفاش، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان بوشهر نیز در این جلسه خواستار شد: کانونهای فرهنگی هنری مساجد نگذارند یاد دوران دفاع مقدس از یادها برود. دفاع مقدس داستان ایستادگی ملت ایران و ایستادگی جوانان ما در مقابل خباثت ها و دشمنی های کفر و استکبار جهانی بود.

 

 

 

وی با عنوان اینکه تحقیقاً پرمشتری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین آثار هنری بعد از انقلاب در زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف آثار هنری و دفاع مقدس و کتاب تولید و تالیف شده است، بیان کرد: سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، جهاد، وزارت بهداشت و درمان، هنرمندان، بانوان و اقشاری هستند که به هر شکل در حوزه دفاع مقدس با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فعالیت می کنند.

 

 

 

کفاش با بیان اینکه آینده انقلاب آینده ای رو به پیشرفت و تعالی است، گفت: باید با تعامل و انسجام برنامه های دفاع مقدس را به شیوه فراگیر پیش برد و کانون های فرهنگی هنری و پایگاه های مقاومت بسیج محلات به عنوان بهترین ظرفیت علمی و عملی در مساجد شهری و روستایی است.

 

 

 

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به دانشنامه دفاع مقدس و نوشتن مقالات علمی بیانگر پرونده علمی هر شهید است، گفت: خواستار این هستیم که تشکل های فرهنگی و هنری در حوزه موشن گرافیک، ساخت فیلم کوتاه، فضای مجازی و سایر حوزه جهاد و حماسه و کتاب صوتی فعالیت خود را بیشتر کنند.

 

 

 

کتاب صوتی بمباران در بوشهر رونمایی می شود

 

وی از رونمایی کتاب صوتی بمباران با همکاری و مشارکت انجمن سینامی جوان در کرانه خلیج فارس بندر بوشهر خبرداد و اظهار کرد: دانشنامه دفاع مقدس پاسداری از انقلاب اسلامی است.

 

 

 

کفاش با تاکید بر اینکه فضای محیطی با محوریت قالب شهدا در شهر بوشهر کم کار شده است، گفت: تجهیز کتابخانه های مساجد به کتابهای دفاع مقدس، شرکت در جشنواره ترنم فتح، جشنواره رزم نواز چهل فجر شکوه از برنامه های در دست اقدام و انجام شده در دفتر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان بوشهر است.  

 

 

 

انعقاد تفاهم نامه جهاد و حماسه در سنگر مسجد

 

خاطرنشان می شود: در پایان تفاهم نامه همکاری در اجرای برنامه های حوزه جهاد و حماسه بین غلامعلی کفاش و علیرضا پولاد در راستای اشاعه و گسترش فرهنگ ارزشهای دفاع مقدس در سنگر کانون های فرهنگی هنری مساجد منعقد شد

 

 

اضافه کردن نظر

آخرین اخبار