tag:

فعالیت ۱۴۰ کتابخانه در مساجد بوشهر

سرپرست دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر اعلام کرد: تعداد ۱۴۰ کتابخانه کانونی در سطح مساجد شهرها و روستاهای این استان فعالیت می‌کنند که بیشتر این کتابخانه‌ها در شهرستان دشتستان واقع شده‌اند

 

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ علیرضا پولاد، سرپرست دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر، سه‌شنبه شب، ۲۲ آبان از کانون فرهنگی و هنری کربلا در محل مسجد شیخ سعدون منطقه ۱ مرکز استان بازدید کرد.

حاضران در ابتدای این بازدید به یادمان شهدای مسجد شیخ سعدون محله کوتی بندر بوشهر با قرائت فاتحه ادای احترام کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میثم دهقانی، امام جماعت مسجد شیخ سعدون در ابتدای این جلسه اظهار کرد: اسلام، عزیز و بلندمرتبه است و دینی کامل‌تر از این دین الهی نیست؛ مسجد مهم‌ترین پایگاه اسلام است و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش فرهنگی تأثیرگذاری در بین اقشار جامعه دارند.

امام جماعت مسجد شیخ سعدون با بیان اینکه اکثر جوانان این مسجد دارای تحصیلات عالی دانشگاهی و جزء نخبگان هستند، بیان کرد: تمام مراسم این مسجد با محوریت نام شهدا برگزار می‌شود.

ایدئولوژی شهید نواب صفوی در چهره‌های انقلابی

وی به شناسنامه فعالیت انقلابی ۴۳ شهید فداییان اسلام مسجد شیخ سعدون بوشهر اشاره کرد و گفت: بسیاری از شهدا و چهره‌های انقلابی ایدئولوژی شخصیتی خودشان را از شهید نواب صفوی الگو گرفتند.

در ادامه سیدیاسر صفوی و سیدحسین موسوی به عنوان مسئولان کانون فرهنگی هنری کربلا در شهرستان بوشهر به ارائه گزارشی از جشنواره‌های بزرگ فرهنگی در سامانه ساحلی این بندر در مناسبت‌های مختلف مذهبی پرداختند.

علیرضا پولاد، سرپرست دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر نیز طی سخنانی عنوان کرد: منابع انسانی کوشا، دلسوز، متدین، انقلابی و نیروی انسانی کارآمد یک سرمایه بزرگ اجتماعی و فرهنگی محسوب می‌شود.

سرپرست دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر ادامه داد: بچه‌های مساجد محله‌ها بعد از شهدا، افتخار محله و بازوان فرهنگی ولایت فقیه هستند.

وی اظهار کرد: توانمندی، ظرفیت‌ها و روحیه فرهنگی که در کانون‌ها وجود دارد، باید تقویت و مورد حمایت مادی و معنوی قرار گیرد؛ کار فرهنگی نباید روی زمین بماند و تمامی ظرفیت‌های فکری، علمی و جهادی باید در مساجد محلات شهری و روستایی فعال شود.

فعالیت ۱۴۰ کتابخانه کانونی در سطح مساجد شهرها و روستاهای بوشهر

وی کتابخانه کانون فرهنگی و هنری کربلا در مسجد شیخ سعدون را ظرفیتی بسیار مطلوب برشمرد و اعلام کرد: تعداد ۱۴۰ کتابخانه کانونی در سطح مساجد شهرها و روستاهای استان بوشهر فعالیت می‌کنند که بیشتر این کتابخانه‌ها در شهرستان دشتستان واقع شده‌اند.

سرپرست دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر به سیاست‌گذاری جدید ستاد عالی در سند تحول برنامه‌های کانون‌ها پرداخت و اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کنار تمامی برنامه‌های فرهنگی خود، باید جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای بخش کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها برنامه‌های بیشتری را طراحی کنند.

گفتنی است، در پایان این بازدید امام جماعت مسجد و مسئول کانون فرهنگی هنری به‌خاطر فعالیت مستمر و پویا از سوی سرپرست دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر تجلیل شدند.

اضافه کردن نظر

آخرین اخبار