tag:

دوره آموزشی ۶۰۰ نفری «یاوران نماز» کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: رئیس کمیته مساجد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: دوره آموزشی ۶۰۰ نفری «یاوران نماز» ویژه اعضاء کانون های فرهنگی هنری مساجد با موضوع شیوه های دعوت به نماز در استان بوشهر برگزار می شود.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، دومین جلسه کمیته مساجد ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی (30 دی) با حضور اعضاء و دستگاه های فرهنگی در محل دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر تشکیل شد.

 

برگزاری 100 نشست فرهنگی با موضوع «نماز»

حجت الاسلام عباس خشنود، مسئول ستاد اقامه نماز استان بوشهر در این جلسه با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی و آموزشی در طول سال برگزار می شود، اظهار کرد: امسال قریب به 100 نشست فرهنگی با موضوع «نماز» برنامه ریزی و برگزار شده است.

 

وی در ادامه ابراز کرد: دوره های آموزشی با موضوع نماز با حضور نیروهای طرح صالحین با موفقیت برگزار شد و متاسفانه ستاد اقامه نماز استان بوشهر تا کنون موفق نشده این دوره های نمازی را در جمع ورزشکاران ورزشگاه ها و جوانان مسجدی کانون های فرهنگی هنری برگزار کند.

 مسئول ستاد اقامه نماز استان بوشهر بیان کرد: ما با ظرفیت 150 نفری کارشناس خانم و آقا مرکز حوزه علمیه قم طرح «امین» و «مبین» در مدارس و مراکز آموزشی برگزار می کنیم و ضمن اینکه 30 نفر مربی بومی را در استان بوشهر ویژه برگزاری این دوره ها تربیت و آموزش داده ایم.

 

حجت الاسلام خشنود به برگزاری دوره ها و نشست های مشترک آموزشی و انعقاد تفاهنامه مابین ستاد اقامه نماز و کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و افزود: آمادگی کامل به منظور برگزاری دوره آموزشی 600 نفری «یاوران نماز» ویژه اعضاء کانون های فرهنگی هنری مساجد با موضوع شیوه های دعوت به نماز را داریم.

 

برگزاری مسابقه کتبی 5 هزار نفری «آئین بهشت» در بوشهر

وی از برگزاری دوره آموزشی ویژه مدرسین خانواده با همکاری آموزش و پرورش استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: مسابقه کتبی 5 هزار نفری بر اساس استفاده از منابع کتاب «آئین بهشت» در بوشهر برگزار شد.

علیرضا پولاد، رئیس کمیته مساجد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در این آئین حواء خضری را به عنوان مسئول ستاد اقامه نماز این دبیرخانه معرفی کرد و گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد 400 مرکز فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، قرآنی و هنری بر روی سامانه و نقشه اطلس فرهنگی شهری و روستایی ظرفیت برگزاری دوره های آموزشی با موضوعات نماز را دارد.

 

سید حبیب الله حسینی، مسئول دارالقرآن سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در این جلسه از رویداد بزرگ فعالان قرآنی مساجد ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور خبرداد و اظهار کرد: این رویداد عظیم با مشارکت دارالقرآن بسیج و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای ترویج و گفتمان سازی فرهنگ انس با قرآن کریم و همچنین ارتباط و پیوند میان مردم، مسجد، قرآن و انقلاب اسلامی برگزار می گردد.

 

وی فراهم نمودن شرایط لازم برای انس با قرآن در میان آحاد مردم، ترویج فرهنگ مسجد محوری و تعمیق بخشی به ارتباط بین قرآن، مسجد و مردم، حضور اثر بخش جامعه قرآنی در حرکت های انقلابی، هم افزایی بین تشکل های مسجدی در زمینه فعالیت های قرآنی را از اهداف محوری رویداد بزرگ فعالان قرآنی مساجد عنوان کرد.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآنی در دهه فجر و محفل انس با قرآن کریم را از عناوین فعالیتی این فعالیت مشترک قرآنی اعلام کرد و افزود: پویش حفظ پویش حفظ سوره مبارکه فجر با رویکرد سواد قرآنی و تربیتی ویژه فعالان قرآنی بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از این رویداد بزرگ است که در روز (22 بهمن) در مساجد برگزار می شود.

 

نحوه شرکت در مسابقه حفظ سوره فجر

مسئول دارالقرآن سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اشاره کرد: نفراتی که حافظ سوره مبارکه فجر باشند می تواند به ارسال «نام و نام خانوادگی، کد ملی، نام شهر و مسجد» به شماره سامانه پیامکی 6600000237 تا تاریخ (20 بهمن) ارسال کنند و در قرعه کشی این طرح شرکت کنند.

 

گفتمان سازی فلسفه نماز باید موجب اخلاق مداری و رشد جامعه ایمانی شود

حامد فکوری، مدیر روابط عمومی شورای عالی رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر با اظهار اینکه نماز بهترين عمل براي سالم‌سازي جامعه است و نماز خود بينى و كبر را در هم مى شكند، بیان کرد: هزينه براي نماز سرمايه‌گذاري است و در این رابطه گفتمان سازی فلسفه نماز در نشست های فرهنگی و اجتماعی مساجد باید موجب اخلاق مداری و رشد همه جانبه مومنین و جامعه ایمانی گردد.

اضافه کردن نظر

آخرین اخبار